Експерти назвали дефіцит Пенсійного фонду однією з найголовніших проблем України

06 грудня 2017

На думку міжнародних і вітчизняних експертів, які брали участь у дослідженні пенсійної реформи, однією з головних проблем в Україні є дефіцит Пенсійного фонду.

Про це заявила провідний експерт соціальних і гендерних програм Центру Разумкова Ольга Піщуліна в ході круглого столу в Укрінформі, де представила дослідження, проведене експертами Центру Разумкова.

"Якщо говорити про стабільність, за критеріями фінансової стабільності, пенсійна система України навряд чи може бути названа такою. Незважаючи на те, що витрати на фінансування пенсій становлять одну з найбільших статей на соціальний захист — це близько 65%, проте, рівень пенсій наших громадян є одним з найнижчих в Європі. На думку і вітчизняних, і міжнародних експертів однією з головних проблем в Україні, на яку звертають увагу, є дефіцит Пенсійного фонду», — повідомила Піщуліна.

Вона наголосила, що за останні роки дефіцит ПФУ постійно зростає.

"Напевно не випадково ми використали саме порівняльний аналіз, і цей аналіз нам показав, що проблема характерна не лише для України. І якщо порівнювати у відсотковому співвідношенні, у відносному розмірі витрати на пенсійне забезпечення в країнах Європейського Союзу, в країнах Організації економічного співробітництва і Європи, то їх можна порівняти з нашими», — сказала експерт.

За її словами, проблема "якоюсь мірою породжена штучно, коли минулого року був знижений єдиний соціальний внесок».

"Це ні для кого не відкриття, і до цього кроку, який був зроблений урядом, ставлення неоднозначне. Ми дуже добре пам'ятаємо, як лобіювали представники дрібного, середнього і великого бізнесу таку ініціативу, і з точки зору бізнесу напевно цей крок був прийнятним. З точки зору широкої експертної громадськості як вітчизняних, так і міжнародних експертів, цей крок м'яко кажучи був непродуманий, волюнтаристський, і в результаті призвів до дефіциту бюджету пенсійної системи», — вважає Піщуліна.


Ольга Пищуліна

Провідний експерт соціальних і гендерних програм


Народилася в 9 травня 1966 р. у Харкові.

Освіта:

Харківський державний університет ім. М.Горького, економічний факультет (1989).

Кандидат соціологічних наук (1997), старший науковий співробітник (теорія та історія державного управління, 2009). Заслужений економіст України (2012). Державний службовець 3 рангу. Автор понад 90 наукових праць.

Дослідницькі інтереси: стратегії соціального розвитку, напрями соціального реформування, державна політика в галузі реформування доходів, забезпечення державної політики на ринку праці та управління трудовими ресурсами, гендерна політика.

Робота:

1989–2001 — науковий співробітник лабораторії соціологічних досліджень Харківського національного університету ім. В.Н.Каразіна;

1997–2003 — доцент кафедри соціології соціологічного факультету Харківського національного університету ім. В.Н.Каразіна;

2003–2010 — головний консультант відділу громадянського суспільства та соціальних відносин Національного інституту стратегічних досліджень;

З 2010 року — завідувач відділу соціальної політики Національного інституту стратегічних досліджень;

З 2015 року — провідний експерт соціальних і гендерних програм.

pyshchulina@razumkov.org.ua