Експерт про "нормандську зустріч": команда Зеленського отримає великий і не зовсім позитивний досвід

17 жовтня 2019

Про те, чи є у президента Володимира Зеленського певна стратегія побудови спілкування з Росією та які наслідки може мати зустріч у "нормандському форматі", говорили в ефірі Українського радіо з співдиректором програм зовнішньої політики та міжнародної безпеки Центру Разумкова Олексієм Мельником.

"Дійсно, складається таке враження, що нова команда впевнена в тому, що вони можуть зробити щось те, чого не вдалося попередній команді. Я думаю, що і вони, і ми, українське суспільство, отримаємо відповідь на це питання найближчим часом, якщо відбудеться зустріч в нормандському форматі", — зауважив Мельник.

Він упевнений, що Путін не дасть Зеленському порушити питання Криму за жодних умов.

"Якщо він лише спробує порушити питання Криму, позиція Росії дуже чітка: Крим не обговорюється. Тобто, якщо він ще раз буде повторювати, Путін просто встане і піде за-за столу".

Так само, на думку експерта, президент Росії наполягатиме на перемовинах з ватажками тимчасово окупованих територій.

"Наступне те, що стосується позиції Росії - Росія буде наполягати на прямих переговорах з ЛНР і ДНР. Що може Зеленський протиставити Путіну в цьому? Путін буде казати: ви хочете миру, хочете розведення сил? Домовляйтеся з ЛНР/ДНР. Відведення військ? Будь ласка, ми можемо поговорити з бойовиками", — вважає Мельник.

Експерт припускає, що нормандська зустріч не матиме жодних результатів.

"На мій погляд, якщо навіть ця зустріч відбудеться, то результат цієї зустрічі, в кращому разі, буде ніякий. А в гіршому разі… є побоювання, що Путін і Макрон, який на сьогоднішні йдень займає позицію більш проросійську, ніж проукраїнську, що вони Зеленському як недосвідченому політику підсунуть підписати, грубо кажучи, щось таке, що ми отримаємо ситуацію гіршу, ніж була до цієї зустрічі…".

"Впевненості в тому, що процес буде посунуто з мертвої точки немає абсолютно ніякої. І я думаю, що все-таки команда Зеленського після цієї зустрічі отримає дуже великий і не зовсім позитивний досвід", — наголосив Мельник.

Раніше повідомлялось, що зустріч "нормандської четвірки" (Україна, Росія, Франція, Німеччина) найближчим часом, проте точна дата її проведення досі невідома.


Джерело:

Олексій Мельник

Співдиректор програм зовнішньої політики та міжнародної безпеки, координатор міжнародних проектів


Народився в 1962 р. в Хмельницькій області. Закінчив Чернігівське вище військове авіаційне училище льотчиків (1984), Інститут іноземних мов міністерства оборони США (1993), Школу командирів ескадрилій Університету військово-повітряних сил США (1994), Курс управління повітряним рухом військово-повітряних сил США (2001), Королівський коледж оборонних наук Великої Британії (2007).

Робота:

1980–2001 р. — служба в Збройних Силах, підполковник запасу, учасник миротворчих операцій ООН (1996, 1997). Остання посада в Збройних Силах України — заступник командира авіаційної бази з льотної підготовки.

2001–2004 р. — Центр Разумкова.

2004–2005 р. — ДП «Укроборонсервіс».

2005–2008 р. — Міністерство оборони України, начальник організаційно-аналітичного управління забезпечення роботи міністра оборони України — перший помічник міністра оборони.

(044) 201-11-95

melnyk@razumkov.org.ua

oleksiy.melnyk