Експерт пояснив, що заважає ЄС запровадити нові санкції проти Росії

16 березня 2017

Вся проблема в тому, що Росія не вважає й не визнає себе стороною конфлікту. У концепції зовнішньої політики РФ записано, що це внутрішньоукраїнський конфлікт. Потрібно шукати правове рішення.

Про це в коментарі «Слову і Ділу» розповів співдиректор програм зовнішньої політики та міжнародної безпеки Центру Разумкова Михайло Пашков, оцінюючи заяву про те, що блокада Донбасу перешкоджає запровадженню санкцій проти РФ за «націоналізацію».

«Позиція РФ однозначна, змінювати її не збираються: це внутрішньоукраїнський конфлікт. Для ЄС трансформація санкцій можлива в тому разі, якщо підприємства, які перейшли під «зовнішнє управління», торгуватимуть із російськими візаві. Проти підприємств, які торгуватимуть з «Л/ДНР», можливо, запровадять додаткові санкції, але питання йде в правове русло», — констатував Пашков.

Проблема не в санкціях, а в тому, що від України потрібна чітка позиція щодо цих територій, тому що статус «непідконтрольні райони» — дуже розмитий. Крім того, на його думку, потрібно враховувати, що є низка зовнішніх факторів, які впливають на санкційну політику.

«На сьогодні під питанням відносини США з НАТО, те, якими будуть відносини Вашингтона та Брюсселя, як пройдуть вибори у Франції, Нідерландах, Німеччині. Зростання турбулентних настроїв веде до того, що є підстави вважати, що в перспективі санкції взагалі можуть скасувати або пом'якшити», — наголосив експерт.

Тому, підкреслив він, Україні потрібно проявляти ініціативу та розраховувати лише на себе.

«Зараз Україна має триєдине завдання — зміцнення національної оборони, проведення внутрішніх реформ та спроба збереження підтримки західної спільноти», — резюмував Михайло Пашков.

Сьогодні стало відомо, що будівлі готелів «Донбас Палас», які належать Ахметову, захоплені озброєними представниками самопроголошених республік.

Говорячи про підприємства, в яких бойовики ввели зовнішнє управління, Дмитро Пєсков наполіг, що вони не мають жодного стосунку до РФ.


Михайло Пашков

Співдиректор програм зовнішньої політики та міжнародної безпеки


Народився в 1958 р. в Рославлі Смоленської області.

Освіта:

  • Смоленський педагогічний інститут, факультет російської мови та літератури (1979);
  • Московський інститут молоді, факультет журналістики (1986);
  • Київський інститут політології і соціального управління (1991).
  • Кандидат філософських наук, автор понад 50 наукових праць.

Робота:

  • Протягом 1979–1989 р. працював на різних посадах у районних, обласних та республіканських газетах Росії та Молдови;
  • в 1991–1994 р. — в наукових закладах Національної академії наук України;
  • в 1994–1998 р. — на дипломатичній роботі в посольстві України в Російській Федерації;
  • з грудня 1999 р. — провідний експерт Центру Разумкова;
  • з лютого 2010 р. — директор міжнародних програм.

Має дипломатичний ранг першого секретаря. Остання посада в державних органах — головний консультант Аналітичної служби Апарату РНБО України; 

(044) 206-85-08

pashkov@razumkov.org.ua