Експерт: Байден — це добра звістка для України, але не для олігархів

25 січня 2021

За словами Олексія Мельника із Центру Разумкова, пріоритетам нового президента США щодо України будуть безпека, внутрішні реформи та боротьба з корупцією


Президентський термін Джо Байдена — це добра звістка для української держави, але не для українських олігархів. На цьому в інтерв’ю Польському пресовому агентству (PAP) наголосив експерт Олексій Мельник із київського аналітичного центру Центр Разумкова. Він зазначив, що Байден добре знає Україну і його пріоритетом щодо цієї країни будуть безпека та внутрішні реформи.

Експерти, зокрема американські, кажуть, що Київ повинен підготуватися до прагматичних і не завжди легких відносин з Байденом, зауважує Мельник.

«Байден — добра новина для української держави, але не зовсім добра новина для деяких людей в Україні, яких він дуже добре знає», — сказав Мельник, який є директором програм зовнішньої політики та міжнародної безпеки в Київському аналітичному центрі імені Разумкова.

Експерт вважає, що нова адміністрація та Байден «надають більше впевненості щодо наслідків американської політики»: буде більше впевненості та передбачуваності в тому, що Америка поруч із нами і є нашим стратегічним партнером, сказав експерт.

За словами аналітика, пріоритетами Байдена щодо України будуть безпека та внутрішні реформи в Україні, і перш за все питання, пов'язані з боротьбою з корупцією.

Мельник висловив упевненість, що військова допомога США Україні продовжуватиметься. Як додав він, про це свідчать, серед іншого, заяви кандидатів на посади в адміністрації Байдена, включаючи очільника Пентагону та державного секретаря. У США існує двопартійна солідарність щодо військово-політичної підтримки України, наголосив він.

На запитання, чи може зміна посади президента США якось вплинути на війну на Донбасі, яка триває з 2014 року, або на ситуацію довкола анексії Криму, він не виключив, що нова адміністрація буде активніше брати участь у врегулюванні конфлікту.

Він нагадав, що минулого тижня США ввели санкції за втручання у вибори проти одного з членів керівної фракції «Слуга народу» (Олександра Дубінського — ред.) та представників «п'ятої колони Росії в Україні» (зокрема, Андрія Деркача — ред.). «Це тривожний сигнал для тих, хто все ще імітує боротьбу з корупцією в Україні», — сказав він.

За його словами, це також «тривожна новина для українських олігархів, в тому числі одного з наймогутніших олігархів України, близького до чинного президента (Володимира Зеленського) — (Ігоря) Коломойського». На його думку, відносини Коломойського зі США «м'яко кажучи непрості».


Джерело:

Олексій Мельник

Співдиректор програм зовнішньої політики та міжнародної безпеки, координатор міжнародних проектів


Народився в 1962 р. в Хмельницькій області. Закінчив Чернігівське вище військове авіаційне училище льотчиків (1984), Інститут іноземних мов міністерства оборони США (1993), Школу командирів ескадрилій Університету військово-повітряних сил США (1994), Курс управління повітряним рухом військово-повітряних сил США (2001), Королівський коледж оборонних наук Великої Британії (2007).

Робота:

1980–2001 р. — служба в Збройних Силах, підполковник запасу, учасник миротворчих операцій ООН (1996, 1997). Остання посада в Збройних Силах України — заступник командира авіаційної бази з льотної підготовки.

2001–2004 р. — Центр Разумкова.

2004–2005 р. — ДП «Укроборонсервіс».

2005–2008 р. — Міністерство оборони України, начальник організаційно-аналітичного управління забезпечення роботи міністра оборони України — перший помічник міністра оборони.

(044) 201-11-95

melnyk@razumkov.org.ua

oleksiy.melnyk