Недавня розмова лідерів "Нормандії" показала, що Росія як і раніше не зацікавлена в мирному врегулюванні ситуації на Донбасі. А російські ЗМІ, посилаючись на свої джерела в Кремлі, лише підтвердили слова представників України в Тристоронній контактній групі (ТКГ) про те, що крім виборів ні про що інше, ні РФ, ні підтримувані нею бойовики говорити не хочуть. Москву не влаштовують уже прийняті Верховною Радою закони про амністію і особливий статус. Росія наполягає на реінтеграції Донбасу на своїх умовах, перетворивши Україну мало не в конфедерацію. А заява про створення "Малоросії" — лише шантаж, мовляв, якщо не хочете по-нашому, ми, як і у випадку з Абхазією і Південною Осетією, визнаємо Донбас і відріжемо його від України назавжди. Зараз же війна на Донбасі швидше нагадує придністровський сценарій з деякими відмінностями. А ось чи піде Кремль за абхазько-осетинським сценарієм — питання. За словами експертів, це стане зрозуміло ближче до зими в міру наближення дати президентських виборів в Росії.
"Що значить абхазький варіант? Відразу після війни Росія офіційно визнала незалежність Абхазії і Осетії, підписавши договір про співпрацю і партнерство, який укладав Медведєв. Там єдина з РФ армія (в березні Путін схвалив входження військ невизнаних республік до російської армії — Сегодня.)" , — сказав "Сегодня" співдиректор програм зовнішньої політики та міжнародної безпеки Центру Разумкова Михайло Пашков.
"Як мені здається, Донбас буде більше повторювати придністровський сценарій. Хоча я не виключаю, що ближче до зими стосовно Донбасу можливий осетино-абхазький варіант. У міру наближення президентських виборів в Росії 18 березня, російська влада може піти на такий радикальний крок — визнання незалежності. Що стосується приєднання, тут питання. Це вже третій варіант — кримський. За градацією, перший і найбільш реальний варіант — придністровський, другий — осетино-абхазький і третій, вищий рівень, — це кримський", — сказав Пашков.