В Україну з 1 січня йдуть невеликі обсяги електроенергії із країн Європейського Союзу (ЄС). Вони можуть позитивно вплинути на ситуацію в енергетичній системі держави. При цьому імпорт струму наразі дуже обмежений.
Про це розповів OBOZREVATEL директор енергетичних програм Центру Разумкова Володимир Омельченко. Він зазначив, що в України є можливість постачати із, насамперед, Румунії та Словаччини до 600 МВт.
"Це не дуже великі обсяги, але теж може суттєво позитивно вплинути на енергозабезпечення й покриття дефіциту. Для цього уряд випустив відповідну постанову, щоб сприяти стабілізації роботи енергетичної системи, і зараз такі підприємства, які будуть імпортувати електричну енергію, їм доводяться ліміти відповідні. Таким чином вони забезпечують свою роботу, своє підприємство більш надійно з точки зору постачання електричної енергії. Тому це опція дуже позитивна. Але, знов таки, поки що імпорт електроенергії надзвичайно обмежений, всі проблеми не вирішені", — зазначив Омельченко.
Також експерт підкреслив важливу деталь: в Україні наразі ціна електричної енергії приблизно втричі є нижчою, аніж у країнах Євросоюзу, з яких планують імпортувати електроенергію. "У нас із точки зору комерції тут немає ніякого інтересу, але з точки зору надійності енергопостачання ця опція може бути задіяна", — резюмував він.