Чи вплинуть поставки струму із ЄС до України на ситуацію з електропостачанням

17 січня 2023

В Україну з 1 січня йдуть невеликі обсяги електроенергії із країн Європейського Союзу (ЄС). Вони можуть позитивно вплинути на ситуацію в енергетичній системі держави. При цьому імпорт струму наразі дуже обмежений.

Про це розповів OBOZREVATEL директор енергетичних програм Центру Разумкова Володимир Омельченко. Він зазначив, що в України є можливість постачати із, насамперед, Румунії та Словаччини до 600 МВт.

"Це не дуже великі обсяги, але теж може суттєво позитивно вплинути на енергозабезпечення й покриття дефіциту. Для цього уряд випустив відповідну постанову, щоб сприяти стабілізації роботи енергетичної системи, і зараз такі підприємства, які будуть імпортувати електричну енергію, їм доводяться ліміти відповідні. Таким чином вони забезпечують свою роботу, своє підприємство більш надійно з точки зору постачання електричної енергії. Тому це опція дуже позитивна. Але, знов таки, поки що імпорт електроенергії надзвичайно обмежений, всі проблеми не вирішені", — зазначив Омельченко.

Також експерт підкреслив важливу деталь: в Україні наразі ціна електричної енергії приблизно втричі є нижчою, аніж у країнах Євросоюзу, з яких планують імпортувати електроенергію. "У нас із точки зору комерції тут немає ніякого інтересу, але з точки зору надійності енергопостачання ця опція може бути задіяна", — резюмував він.


Джерело:

Володимир Омельченко

Директор енергетичних програм


Народився в 1967 р. в Києві.

Освіта:

Київський політехнічний інститут, факультет хімічного машинобудування (1992).

Автор понад 50 наукових і публіцистичних праць. Брав участь у розробці та здійсненні міжнародних енергетичних проектів та наукових дослідженнях міжнародної енергетичної політики.

Робота:

У 1992–1996 р. працював на різних посадах в галузі машинобудування;

1997–1998 — головний фахівець відділу нафтової, газової та нафтопереробної промисловості міністерства економіки України;

1998–2003 — НАК «Нафтогаз України», очолював напрям транспорту нафти;

2004–2007 — головний консультант Національного інституту проблем міжнародної безпеки РНБО України;

з лютого 2007 р. — експерт Центру Разумкова, з 2013 року — директор енергетичних програм.

(044) 206-85-02

omelchenko@razumkov.org.ua

volodymyr.omelchenko