Чи очікувати на нові атаки на енергетичну інфраструктуру?

19 вересня 2022

росіяни активізували обстріли енергетичної інфраструктури України. «Це акт відчаю після величезних втрат та відступу рф на сході», — заявив речник МЗС Олег Ніколенко. 11 вересня через атаку на Зміївську ТЕС у 6 областях зникали світло й вода. У рф ще є далекобійні ракети, що можуть пошкодити енергетичні об'єкти. Чи варто готуватися до блекаутів та як діяти за знеструмлення — у матеріалі hromadske.

Що ближче до початку зими, то більший ризик ударів по критичній інфраструктурі. Таке припущення зробив співдиректор програм зовнішньої політики та міжнародної безпеки Центру Разумкова Олексій Мельник.

«Влітку, коли тепло, довший світловий день, це сприймається легше. В осінньо-зимовий період ефективність таких ударів і шкода від них набагато більша. Їхня мета — створити якомога більше труднощів для цивільного населення і спровокувати можливі бунти. Вони думають, що люди звинуватять українську владу. Але потрібно розуміти: найімовірніше, досягнуть абсолютно протилежного ефекту», — розповідає Мельник.

За його словами, зламати волю до опору більшості суспільства такими методами не вийде, вони навпаки викличуть обурення та підігріють негативні настрої українців до росії. 

Ще одна причина, з якої загарбники можуть цілити в українську енергосистему, — економія ракет, адже санкції руйнують ланцюжки постачання російського військово-промислового комплексу. Зараз вистрілюється боєзапас, який рф накопичувала впродовж десятків років. «Тому цей ресурс хочуть використати для найбільшого ураження», — вважає Мельник. 


Джерело:

Олексій Мельник

Співдиректор програм зовнішньої політики та міжнародної безпеки, координатор міжнародних проектів


Народився в 1962 р. в Хмельницькій області. Закінчив Чернігівське вище військове авіаційне училище льотчиків (1984), Інститут іноземних мов міністерства оборони США (1993), Школу командирів ескадрилій Університету військово-повітряних сил США (1994), Курс управління повітряним рухом військово-повітряних сил США (2001), Королівський коледж оборонних наук Великої Британії (2007).

Робота:

1980–2001 р. — служба в Збройних Силах, підполковник запасу, учасник миротворчих операцій ООН (1996, 1997). Остання посада в Збройних Силах України — заступник командира авіаційної бази з льотної підготовки.

2001–2004 р. — Центр Разумкова.

2004–2005 р. — ДП «Укроборонсервіс».

2005–2008 р. — Міністерство оборони України, начальник організаційно-аналітичного управління забезпечення роботи міністра оборони України — перший помічник міністра оборони.

(044) 201-11-95

melnyk@razumkov.org.ua

oleksiy.melnyk