Чи можливо знайти формулу вирішення проблеми Північного потоку-2?

24 вересня 2021

Нещодавно внесені правки до оборонного бюджету Палатою представників Конгресу США позбавляють можливості Адміністрацію Президента США Д.Байдена застосовувати винятки щодо санкцій відносно проекту компаній, що пов’язані із реалізацією газопровідного проекту Північний потік-2. Насамперед, це стосується оператора газопроводу Nord Stream-2, який на 100% належить Газпрому й зареєстрований у кантоні Цуг (Швейцарія).

Як відомо, у січні 2021р. Адміністрація Президента США несподівано застосувала виняток відносно Nord Stream-2. Це рішення, у першу чергу, було пов’язано із бажанням Д.Байдена відновити конструктивні відносини із Німеччиною, що були порушені за його попередника Д.Трампа. Для Вашингтону це є особливо важливим для формування сильної коаліції для стримування зовнішньополітичних амбіцій Пекіну.

Раніше канцлерка ФРН А.Меркель дала чітко зрозуміти американській стороні, що це зробити буде неможливо без відміни відповідних санкцій, оскільки вони зачіпають економічні інтереси Німеччини, яка є найбільшим лобістом проекту в Європі.

Володимир Омельченко

Директор енергетичних програм


Народився в 1967 р. в Києві.

Освіта:

Київський політехнічний інститут, факультет хімічного машинобудування (1992).

Автор понад 50 наукових і публіцистичних праць. Брав участь у розробці та здійсненні міжнародних енергетичних проектів та наукових дослідженнях міжнародної енергетичної політики.

Робота:

У 1992–1996 р. працював на різних посадах в галузі машинобудування;

1997–1998 — головний фахівець відділу нафтової, газової та нафтопереробної промисловості міністерства економіки України;

1998–2003 — НАК «Нафтогаз України», очолював напрям транспорту нафти;

2004–2007 — головний консультант Національного інституту проблем міжнародної безпеки РНБО України;

з лютого 2007 р. — експерт Центру Разумкова, з 2013 року — директор енергетичних програм.

(044) 206-85-02

omelchenko@razumkov.org.ua

volodymyr.omelchenko