Ринок Європи страждає від дефіциту газу. Це головна причина, чому ціни на "блакитне паливо" продовжують зростати. Зараз потреба в газі відчувається особливо гостро, адже в світі відновлюється ділова активність, а європейські країни готують свої підземні сховища до зими.
Традиційно Європа отримує газ з багатьох напрямків: власний видобуток, країни Близького Сходу, американський LNG, а також паливо з Росії.
"Країни стимулюють свою економіку – у першу чергу, це стосується Китаю та інших країн тихоокеанського регіону. Значна частина газу йде саме за цим напрямком. Це той газ, який мав направлятися в Європу. Тож, як наслідок, утворився дефіцит, – розповідає директор енергетичних та інфраструктурних програм Центру Разумкова Володимир Омельченко. – Певним чином даються взнаки відносини Австралії та Китаю, які погіршилися. Китай не хоче купувати вугілля та газ в Австралії, це заміщається газом з країн Близького Сходу. Наприклад, катарський газ, газ з Еміратів, який мав би постачатися до Європи".
Джерело: