Чому в Європі настав газовий "голод"

06 серпня 2021

Ринок Європи страждає від дефіциту газу. Це головна причина, чому ціни на "блакитне паливо" продовжують зростати. Зараз потреба в газі відчувається особливо гостро, адже в світі відновлюється ділова активність, а європейські країни готують свої підземні сховища до зими.

Традиційно Європа отримує газ з багатьох напрямків: власний видобуток, країни Близького Сходу, американський LNG, а також паливо з Росії.

"Країни стимулюють свою економіку – у першу чергу, це стосується Китаю та інших країн тихоокеанського регіону. Значна частина газу йде саме за цим напрямком. Це той газ, який мав направлятися в Європу. Тож, як наслідок, утворився дефіцит, – розповідає директор енергетичних та інфраструктурних програм Центру Разумкова Володимир Омельченко. – Певним чином даються взнаки відносини Австралії та Китаю, які погіршилися. Китай не хоче купувати вугілля та газ в Австралії, це заміщається газом з країн Близького Сходу. Наприклад, катарський газ, газ з Еміратів, який мав би постачатися до Європи".

Джерело:

Володимир Омельченко

Директор енергетичних програм


Народився в 1967 р. в Києві.

Освіта:

Київський політехнічний інститут, факультет хімічного машинобудування (1992).

Автор понад 50 наукових і публіцистичних праць. Брав участь у розробці та здійсненні міжнародних енергетичних проектів та наукових дослідженнях міжнародної енергетичної політики.

Робота:

У 1992–1996 р. працював на різних посадах в галузі машинобудування;

1997–1998 — головний фахівець відділу нафтової, газової та нафтопереробної промисловості міністерства економіки України;

1998–2003 — НАК «Нафтогаз України», очолював напрям транспорту нафти;

2004–2007 — головний консультант Національного інституту проблем міжнародної безпеки РНБО України;

з лютого 2007 р. — експерт Центру Разумкова, з 2013 року — директор енергетичних програм.

(044) 206-85-02

omelchenko@razumkov.org.ua

volodymyr.omelchenko