Чому в Україні знизилися ризики повного блекауту

09 січня 2023

Директор енергетичних програм Центру Разумкова Володимир Омельченко в інтерв'ю NV пояснив, чому в Україні знизилися ризики повного блекауту.

В інтерв'ю НВ Омельченко назвав п’ять причин зміни ситуації.

Перша з них — посилення протиповітряної оборони України.

«Наші воїни набули певного досвіду. Надійшли потужні системи від наших партнерів», — зазначив експерт.

Другою причиною він назвав те, що українські збройні сили досить ефективно б’ють на стратегічну глибину території агресора, насамперед по аеродромах, інших об'єктах, пов’язаних саме з пусками ракет.

«Третя причина: українські енергетики навчилися краще координувати між собою свою роботу та працювати на випередження. Це стосується Укренерго, генерації та операторів системи розподілу. Тобто, якщо до 5 грудня вони працювали по факту здійснених обстрілів, то починаючи з 5 грудня застосовують інший метод, діють на випередження. Це значно послабило наслідки від ударів», — розповів Омельченко.

Четверта причина скорочення імовірності повного блекауту, за словами експерта, — це збільшення постачання енергообладнання для України з різних країн, а також фінансове забезпечення на закупівлю аварійного обладнання.

Він також сказав, що п’ята причина — поступове вичерпання ракет у Росії, яка більше не може випускати по сотні ракет за один раз, і почала використовувати свій недоторканний запас.

«Отже, ми буквально перед Новим роком вийшли з зони, коли темпи відновлення енергетичної системи значно відставали від темпів руйнування, і увійшли в зону, коли динаміка відновлення випереджає динаміку пошкоджень. Є висока ймовірність, що у зв’язку з цим система буде збільшувати свою надійність», — підсумував Омельченко.

1 січня голова правління Укренерго Володимир Кудрицький допустив імовірність тотального блекауту в Україні внаслідок російських ракетних атак, але оцінив її як низьку.


Джерело:

Володимир Омельченко

Директор енергетичних програм


Народився в 1967 р. в Києві.

Освіта:

Київський політехнічний інститут, факультет хімічного машинобудування (1992).

Автор понад 50 наукових і публіцистичних праць. Брав участь у розробці та здійсненні міжнародних енергетичних проектів та наукових дослідженнях міжнародної енергетичної політики.

Робота:

У 1992–1996 р. працював на різних посадах в галузі машинобудування;

1997–1998 — головний фахівець відділу нафтової, газової та нафтопереробної промисловості міністерства економіки України;

1998–2003 — НАК «Нафтогаз України», очолював напрям транспорту нафти;

2004–2007 — головний консультант Національного інституту проблем міжнародної безпеки РНБО України;

з лютого 2007 р. — експерт Центру Разумкова, з 2013 року — директор енергетичних програм.

(044) 206-85-02

omelchenko@razumkov.org.ua

volodymyr.omelchenko