Чому російські санкції підуть Україні на користь?

19 липня 2018

На сьогодні фактично Україна залишається вразливою за трьома групами товарів — нафтопродукти, ядерне паливо та хімічна промисловість. Хоча, наприклад, з ядерної групи товарів у нас залишається взаємний зв'язок. Однак, незважаючи на це, санкції радше корисні для нас. Неприпустимо на четвертий рік війни продовжувати торгівлю з агресором.

Про це в коментарі «Слову і Ділу» розповів директор економічних програм Центру Разумкова Василь Юрчишин, оцінюючи інформацію про те, Мінфін РФ готує проект санкцій проти України, включаючи фізичних та юридичних осіб.

«Перш за все саме наша політика має бути спрямована на суттєве обмеження, а за нагоди й максимальне, аж до ліквідації торгових відносин з РФ. По-перше, можливо, це підштовхне наших чиновників до того, щоб самим здійснити всі рішучі кроки проти РФ», — зазначив Юрчишин.

«Зрозуміло, що бізнес із РФ розширюється, тому що багато представників українського політикуму мають там свій інтерес, але це неприпустимо», додав економіст.

Це навіть позитивні заходи для того, щоб ми демонстрували послідовність своїх дій, підкреслив він.

«По-друге, закликати західні країни застосовувати й продовжувати санкції проти РФ, а самим розширювати торгівлю, абсурдно», — уточнив експерт.

На його думку, санкції радше підуть нам на користь.

«Ми вже бачимо, що підприємства активно почали перебудовуватися на інші ринки — як імпортні, так і експортні. Вони досягли досить непоганого успіху. Ну й ті, хто хотів і розумів важливість і серйозність питання, переорієнтувалися. А тих, хто не хотів, можливо, ці санкції підштовхнуть обрати, що краще», — пояснив він.

Навіть якщо будуть якісь швидкі наслідки, то вони обумовлені передісторією, акцентував фахівець.

«Ніхто не заважав за ці чотири роки вивести свої рахунки, почати шукати й знайти інших партнерів, а не з усілякими відмовками продовжувати вести традиційний бізнес, причому часто в тіньовому секторі. Такі відносини не можуть вважатися хорошою поведінкою. Можливо, це піде на користь нашим бізнесменам зараз», — резюмував Василь Юрчишин.


Василь Юрчишин

Директор економічних і соціальних програм


Народився в 1955 р. в Кам’янці-Подільському.

Освіта:

Київський державний університет імені Т. Шевченка, факультет кібернетики (1977).

Кандидат фізико-математичних наук (1989).

Інститут державного управління та самоврядування при Кабінеті Міністрів України (1994).

Доктор наук з державного управління (2003).

Автор близько 100 наукових праць.

Робота:

Протягом 1977–1993 р. працював в Київському університеті на посадах інженера, наукового та старшого наукового співробітника; 

1994–1999 — головний дослідник з економічних питань Міжнародного центру перспективних досліджень, Фонду розвитку банківської справи і фінансів;

1999–2004 — доцент кафедри економічної політики Української (нині Національної) академії державного управління при Президентові України;

1999–2004 — директор з досліджень Агентства гуманітарних технологій, потім Агенції соціального проектування;

2002–2003 — радник Міністра економіки України;

з квітня 2004 р. — професор кафедри економічної політики Національної академії державного управління при Президентові України;

з червня 2005 р. — директор економічних програм Центру Разумкова.

(044) 201-11-90

yurchyshyn@razumkov.org.ua