АНОНС. Фахова дискусія "Дефекти енергоринку як виклик національній безпеці"

19 травня 2021

На сьогоднішній день, енергоринок України перебуває у турбулентному режимі: відбувається аномальна зміна цін на оптовому ринку електроенергіїФахівцями Центру Разумкова було проведено ґрунтовний аналіз оптових цін на електроенергію в Україні за період з початку запуску нової моделі ринку.

Особлива увага була приділена волатильності цін, що спостерігалася з початку 2021р. з метою дослідження природи таких коливань і визначення ризиків для національних виробників електроенергії та промислових споживачів. Також здійснено порівняльний аналіз цін у сусідніх країнах Європи.

Виявлені у дослідженні дефекти ринку мають не стільки об’єктивну економічну природу, скільки адміністративно організований процес, який  здійснювався шляхом перманентного внесення змін у модель ринку та запровадження цінових обмежень, які спотворювали ринкові механізми. Вказані фактори спричинили додаткові економічні й технологічні ризики для стабільної роботи Об’єднаної енергетичної системи України, що є серйозним викликом національній безпеці країни.          

Разумков Центр проводить on-line презентацію своєї аналітичної роботи та запрошує до дискусії фахівців в сфері енергетики.

З Аналітичною доповіддю можна ознайомитися за посиланням

Питання до обговорення

  1. Ціни на оптовому ринку електроенергії як індикатор стану галузі.
  2. Чи здатна державна генерація забезпечити виконання ПСО при діючому рівні цін?
  3. Мінімальна ціна виживання українського виробника електроенергії.
  4. Як забезпечити фінансову стабільність енергетичного сектору для подолання кризи та забезпечення євроінтеграції.
  5. Чому український ринок газу корелюється з європейським, а ринок електроенергії — ні. Які причини та наслідки? 


Онлайн-трансляція відбудеться 21 травня 2021 року об 11:00 (facebook, youtube)