Майбутнє ЄС тепер на плечах Франції та Німеччини

листопада 19, 2018
  • Медіа

Європейський Союз потребує змін.

Експерти зазначають необхідність терміново посилити його економічну та політичну стабільність, щоб запобігти повторенню Brexit. План порятунку європейської родини вже має Франція. Одна з головних тез реформ — консолідація всіх держав.

"Наразі невідомо, як будуть відбуватися подальші сценарії розвитку ЄС. Хтось говорить що Брексіт може об’єднати країни в питанні інтеграції, подальшого поглиблення, а хтось говорить — навпаки. Можуть пройти певні референдуми в деяких країнах Європейського Союзу", — повідомила експерт економічних програм Центру Разумкова Катерина Маркевич.

Економісти підкреслюють, ще один виклик для ЄС — невдоволеність його громадян. Саме через це на політичний арені країн Євросоюзу дедалі частіше з’являються так звані євроскептики, що виступають за вихід з альянсу.

"Економічні проблеми — не єдині проблеми кризи. Ми спостерігаємо той факт, що було не враховано те, що громадяни ЄС все ще більше ідентифікують себе з національними державами, ніж з європейською спільнотою загалом. За цих умов форсування євроінтеграційних процесів почало сприйматися як посягання на національний суверенітет в багатьох країнах", — зазначив науковий консультант з економічних питань Центру Разумкова Володимир Сіденко.

Щодо України, то хоча ми й підписали Угоду про асоціацію з ЄС, темпи виконання цього документа замалі й ледь сягають 50 %. Експерти також переконані: Україна може взяти приклад з Норвегії, яка також не є членом Європейського Союзу, проте активно з ним співпрацює.

джерело:

Катерина Маркевич

Експерт економічних програм

Детальніше

Народилася в 1989 році в Дніпропетровську.

Освіта:

  • Дніпропетровський національний університет ім. О. Гончара, факультет міжнародної економіки (2010);
  • Київський національний університет ім. Т. Шевченка, Інститут міжнародних відносин (2012);
  • Здобувач Національного інституту стратегічних досліджень при Президенті України.
  • Проходила практику в Управлінні зовнішніх зносин та ЗЕД Дніпропетровської облдержадміністрації (2009), Комісії з земельних відносин та охорони навколишнього середовища Дніпропетровської міської ради (2009), Секретаріаті Комітету зовнішніх зносин Верховної Ради України (2011), Управлінні інвестиціями та інноваціями Торгово-промислової палати України (2012).

Робота:

  • Попередній досвід роботи: Міжнародна консалтингова компанія «H-aRt», ПАТ «Український інститут проектування нафтопереробних і нафтохімічних підприємств Укрнафтохімпроект»;
  • жовтень 2012 р. — березень 2014 р. — молодший експерт економічних програм Центр Разумкова;
  • з березня 2014 р. — експерт економічних програм Центру Разумкова.

Автор наукових статей у виданнях ВАК України та учасник понад 30 міжнародних науково-практичних конференцій з тематики інвестиційної діяльності секторів української економіки, міжнародної інвестиційної діяльності на ринках країн групи БРІКС.

(044) 201-11-98

markevych@razumkov.org.ua

kateryna.markevych

www.facebook.com/profile.php?id=100004936424842&fref=ts

Медіа