Яким буде курс Угорщини щодо України після перемоги Орбана?

10 квітня 2018

Найімовірніше, після перемоги Орбана жорсткий курс Угорщини щодо України буде продовжений. Орбан отримав досить серйозну перевагу. Підстав для зміни політичного курсу Будапешта немає.

Про це в коментарі "Слову і Ділу" розповів співдиректор програм зовнішньої політики та міжнародної безпеки Центру Разумкова Михайло Пашков, оцінюючи перемогу Віктора Орбана на парламентських виборах в Угорщині.

"Зовнішня політика, яку сьогодні проводить Будапешт, після перемоги Орбана буде продовжена. Але при цьому не варто вважати Угорщину найбільшим союзником РФ. Так, у них проросійська позиція. Але більшою мірою йдеться про жорстке відстоювання своїх інтересів, як їх розуміє угорське керівництво в рамках ЄС", — зазначив Пашков.

Безумовно, те, що говорив і говорить Орбан, буде пролонговане й транслюватиметься в європейський простір, додав експерт.

"Очікувати кардинальних і позитивних змін на нашу адресу навряд чи варто. Але й погіршення, посилення жорсткої позиції щодо України також малоймовірне. Збережеться просто напруженість між Києвом і Будапештом. Але після виборів хвиля протистояння вже може трохи стихнути. Обережні оптимістичні очікування мають місце", — уточнив фахівець.

Він пояснив, що російський вплив не варто списувати, але є важливий нюанс.

"Орбан дійсно виступає за діалог із РФ, пом'якшення санкцій. Він про це говорив і говоритиме. Але це більшою мірою була зовнішня декларація в зв'язку з виборами", — підкреслив експерт.

"Річ у тім, що, по-перше, Угорщина є членом ЄС і НАТО, по-друге, актуальні проблеми між Києвом і Будапештом складні для обох країн. Те, що їх доведеться долати, очевидно. По-третє, ключове те, що це вже поствиборна ситуація. Вибори завершилися, тому пошук компромісів із Києвом можливий", — резюмував Михайло Пашков.


Михайло Пашков

Співдиректор програм зовнішньої політики та міжнародної безпеки


Народився в 1958 р. в Рославлі Смоленської області.

Освіта:

  • Смоленський педагогічний інститут, факультет російської мови та літератури (1979);
  • Московський інститут молоді, факультет журналістики (1986);
  • Київський інститут політології і соціального управління (1991).
  • Кандидат філософських наук, автор понад 50 наукових праць.

Робота:

  • Протягом 1979–1989 р. працював на різних посадах у районних, обласних та республіканських газетах Росії та Молдови;
  • в 1991–1994 р. — в наукових закладах Національної академії наук України;
  • в 1994–1998 р. — на дипломатичній роботі в посольстві України в Російській Федерації;
  • з грудня 1999 р. — провідний експерт Центру Разумкова;
  • з лютого 2010 р. — директор міжнародних програм.

Має дипломатичний ранг першого секретаря. Остання посада в державних органах — головний консультант Аналітичної служби Апарату РНБО України; 

(044) 206-85-08

pashkov@razumkov.org.ua