сайт в режимі налагодження, якщо ви не знайшли, що шукали можете відвідати стару версію сайту

Середа, 14 червня 2017 09:15

Обмеження в'їзду росіян потрібне, але треба врахувати ризики - експерт

Автор

З тим, що такі ризики треба враховувати, погоджується і співдиректор програм з міжнародної безпеки Центру Разумкова Олексій Мельник. Але він додає: та чи інша форма посилення контролю за рухом через українсько-російський кордон є позитивом у стратегічному сенсі.

"Якщо відкинути побічні ефекти (йдеться про поїздки заробітчан та мирних подорожуючих до України) – це буде позитив. Але ці побічні наслідки треба враховувати. Між варіантами з візами і реєстрацією поїздки – схиляюся до другого. Ідеться про повідомлення часу в’їзду і пункту перетину кордону. Це дало би змогу прикордонникам на момент прибуття небажаного відвідувача вже мати рішення щодо нього", – прояснює експерт.

Треба однозначно посилити контроль для зменшення потоку небажаних осіб на територію України наголошує експерт. Але він пропонує обрати форму такого обмеження, враховуючи можливу реакцію Росії у відповідь. "Цієї реакції не треба боятися. Її варто врахувати в загальній калькуляції ризиків", – підсумовує Мельник.

джерело

Олексій Мельник

Співдиректор програм зовнішньої політики та міжнародної безпеки

oleksiy.melnyk

натисніть для детальної інформації

 Народився в 1962 р. в Хмельницькій області. Закінчив Чернігівське вище військове авіаційне училище льотчиків (1984), Інститут іноземних мов міністерства оборони США (1993), Школу командирів ескадрилій Університету військово-повітряних сил США (1994), Курс управління повітряним рухом військово-повітряних сил США (2001), Королівський коледж оборонних наук Великої Британії (2007).

Робота:

1980-2001 р. — служба в Збройних Силах, підполковник запасу, учасник миротворчих операцій ООН (1996, 1997). Остання посада в Збройних Силах України — заступник командира авіаційної бази з льотної підготовки.

2001-2004 р. — Центр Разумкова.

2004-2005 р. — ДП «Укроборонсервіс».

2005-2008 р. — Міністерство оборони України, начальник організаційно-аналітичного управління забезпечення роботи міністра оборони України — перший помічник міністра оборони.

Телефон: (044) 201-11-95

 Електронна пошта: melnyk@razumkov.org.ua

 

Ця електронна адреса захищена від спам-ботів. Вам потрібно увімкнути JavaScript, щоб побачити її.