Більшість українців вважають винними державну владу та Нафтогаз у зростанні цін та боргів на ринку газу

29 вересня 2020

Більшість українців вважають винними у збільшенні цін на газ, які у вересні поточного року істотно зросли порівняно із попереднім місяцем, державну владу (38,3%) та НАК «Нафтогаз України» (22,5%). При цьому переважна більшість респондентів (55,1%) будуть платити за новими цінами, однак зменшуватимуть обсяги споживання блакитного палива.

Про це свідчать результати соціологічних досліджень, яке провів Центр Разумкова.

Лібералізований ринок газу діє із 01 серпня 2020р., втім лише 45% респондентів знають про це, а підтримує реформу критично мінімальна кількість опитаних — 11,3%, що вочевидь пов’язано із незадовільним рівнем комунікації органів державної влади і, відповідно, низьким рівнем поінформованості громадян.

Варто зазначати, що суспільство негативно сприймає переваги лібералізації ринку газу в частині формування ринкової ціни (58,6%) та надання можливості змінювати постачальника (28,2%).

Також населення вважає, що вина за 100 мільярдів гривень накопичених боргів на ринку природного газу лежить на державних органах влади (50,8%) та НАК «Нафтогаз України» (46,6%).

Водночас, третина опитаних респондентів вважає, що існує досить низька ймовірність того, що відбудеться зрив опалювального сезону через заборгованість на ринку природного газу. Однак, у випадку банкрутства теплопостачальної організації, переважна більшість опитаних респондентів (70,1%) не матимуть альтернативного джерела забезпечення теплом.

Нагадаємо, що у серпні поточного року Центром Разумкова було проведене соціологічне дослідження згідно із яким українці виступають категорично проти (89,7%) підвищення тарифів на комунальні послуги навіть в умовах ризику зриву опалювального сезону.

На думку експертів, фінансову ліквідність газового ринку слід забезпечувати декількома інструментами одночасно для зменшення ризиків гравців ринку та формування індивідуального підходу до кожного теплогенеруючого підприємства.