Гнучке регулювання продажів ДП "Гарантований покупець» частково вирішить проблеми ринку електроенергії"

29 жовтня 2020

28 жовтня 2020р., м. Київ — Правове забезпечення гнучкого регулювання продажів ДП «Гарантований покупець» з реалізації електричної енергії за двосторонніми договорами частково вирішить проблему фінансової ліквідності ринку електроенергії та створить однакові умови для всіх гравців.

Таку думку висловив провідний експерт Центру Разумкова Максим Білявський, підтримуючи пропозиції Міненерго, які полягають в імплементації принципів прозорості та недискримінаційності у діяльність ДП «Гарантований покупець».

«Наші численні дослідження показують, що Гарпоку не вистачає маневреності та швидкої реакції на ті зміни, які мають місце на ринку. Фактично зарегульованість створює обмеження в діях, що позначається на фінансовому стані держпідприємства та втраті ліквідності ринку вцілому», — зазначив Білявський.

На думку експерта, від таких змін виграє держава, адже нарешті вдасться встановити ринкову стратегію продажів ДП «Гарантований покупець», що відображатиметься на збільшенні доходів держпідприємства і сприятиме розвитку сектору відновлювальних джерел енергії.

Нагадаємо, що з даної тематики Центром Разумкова було підготовлено два аналітичних дослідження «Перший рік ринку електроенергії» та «Заборгованість в секторі ВДЕ: шляхи виходу із кризи неплатежів».

Максим Білявський

Провідний експерт енергетичних програм


Народився у 1986 р. в Житомирській області.

Освіта:

Житомирський державний технологічний університет, факультет інженерної механіки (2008).

Кандидат технічних наук (2010).

Івано-Франківський національний технічний університет нафти і газу (2012).

Автор 17 патентів на винаходи та більше 100 наукових праць в галузі енергетики та машинобудування.

Досвід:

2008–2011 — оператор очисних споруд, диспетчер з транспортування газу Рівненського лінійного виробничого управління магістральних газопроводів ДК «Укртрансгаз».

2011–2017 — провідний інженер, заступник начальника прес-служби, начальник відділу зв’язків з громадськістю та пресою ПАТ«УКРТРАНСГАЗ».

2017–2018 — директор з персоналу ПАТ «Магістральні газопроводи України», радник Міністра енергетики та вугільної промисловості України.

2021 — директор з інтегрованих комунікацій НАК «Нафтогаз України».

bielawski.maksym