eng | укр

Особистий кабiнет
Реєстрація Нагадування пароля
Новим відвідувачам   
Журналістам   
Державним службовцям   
Донорам i партнерам   
Практика в центрі   
Безпека Економіка Енергетика Міжнародні відносини Політика Суспільство
Про центр
Коментарі експертів
Статті, інтерв’ю
Новини центру
Проекти
Співробітники
Журнал «Національна безпека і оборона»
Соціологічні опитування
Адреса і телефони
Новини сайту


Підтримка партій

Якби найближчим часом знову відбувалися вибори до Верховної Ради України, за яку партію чи виборчий блок Ви проголосували б? (динаміка, 2010-2012)Пояснення до графіків

У вкладці «Суспільні прошарки» можна побачити графік підтримки партій не лише по Україні в цілому, а й у багатьох розрізах: наприклад, чоловіки, селяни, мешканці східних областей тощо. Із вкладки «Політичні сили» видно, які суспільні прошарки підтримують певну партію найбільше чи найменше. Так само видно, які суспільні групи найбільше не визначилися з вибором чи не мають наміру взяти у них участь. У вкладці «Складні зіставлення» можна порівнювати підтримку кількох політичних сил у кількох прошарках. Наприклад, хто популярніший: КПУ серед старших людей чи ВО «Свобода» на західній Україні?

Відсотки подано від числа усіх опитаних, а не лише тих, хто заявив про бажання піти на вибори — це занижує оцінку очікуваних результатів виборів, але дозволяє відстежувати зміни числа охочих взяти участь у виборах.

Правильні висновки з цих даних можна зробити лише з урахуванням похибки вибірки, яка є різною для різних розрізів, а також змінною при віддаленні значення від 50% у більший чи менший бік. Усі опитування здійснено з вибіркою ~2000 опитаних. За такої вибірки не можна достовірно досліджувати вужчі прошарки, наприклад, жінок у містах західної України.

Розрізи «дуже бідні», «бідні», «незаможні» та «заможні» визначено за відповіддю на питання про оцінку добробуту власної родини. Це питання також дозволяє виділити групу «багаті», але її розмір надто малий для вірогідного аналізу. Розрізи «задоволені розвитком подій» та «незадоволені…» визначено за відповіддю на запитання про оцінку напряму розвитку подій в Україні.

Застосовується такий розподіл областей за регіонами: Південь — Крим, Одеська, Херсонська, Миколаївська області; Центр — Київ, Вінницька, Житомирська, Київська, Кіровоградська, Полтавська, Сумська, Хмельницька, Черкаська, Чернігівська області; Захід — Волинська, Закарпатська, Івано-Франківська, Львівська, Рівненська, Тернопільська, Чернівецька області; Схід — Дніпропетровська, Донецька, Запорізька, Луганська, Харківська області.


Центр Разумкова: вул. Лаврська, 16, 2 поверх, 01015, Київ, Україна. Телефон: (044) 201-11-98
Сайт розроблено в рамках програми малих проектів
посольства Королівства Нідерландів (Матра КАП)

Создание сайта
Создание сайта
cms, управление сайтом
конкурс векторной графики
Розроблено в Sparkle Design Studio
Дороблено в Центрi Разумкова