Євроінтеграція як складова перемоги

17 березня 2022

Содиректор програм зовнішньої політики та міжнародної безпеки Центру Разумкова Михайло Пашков — про те, чому Україна вже зараз має готувати кроки щодо вступу до Євросоюзу.


Російська інтервенція, з одного боку, радикально прискорила євроінтеграцію України, з іншого — змусила Брюссель переглянути стратегічні пріоритети на східному напрямі. Європейська політика сусідства вже виглядає архаїкою, а безпековий "стратегічний компас" — потребує, як мінімум, переосмислення.

Ми багато писали про необхідність нової якості відносин Україна-ЄС, і, на жаль, лише зараз, в умовах війни, це починає реалізовуватись. Європарламент і Рада ЄС нарешті ввімкнули "зелене світло", і нині справа за Єврокомісією. Не є передчасною ця євротема? Ні, навпаки.

По-перше, формалізоване кандидатство в ЄС є вагомим морально-психологічним стимулом для українського суспільства ("Асоційоване тріо", на жаль, це вже історія з іншої довоєнної реальності).

По-друге, Угода про Асоціацію Україна-ЄС має бути перетворена на компактну дорожню карту прискреної євоінтеграції з чіткими етапами і часовими рамками. При чому країни ЄС мали би бути відповідальними кураторами реалізації різних сфер цієї карти.

Ідеться про своєрідний "бліц-план Маршала" для України. Очевидно, що про післявоєнне майбутнє країни треба думати вже зараз і готувати з Брюсселем 24й Саміт Україна-ЄС, який стане однією зі складових нашої перемоги. 


Джерело:

Михайло Пашков

Співдиректор програм зовнішньої політики та міжнародної безпеки


Народився в 1958 р. в Рославлі Смоленської області.

Освіта:

  • Смоленський педагогічний інститут, факультет російської мови та літератури (1979);
  • Московський інститут молоді, факультет журналістики (1986);
  • Київський інститут політології і соціального управління (1991).
  • Кандидат філософських наук, автор понад 50 наукових праць.

Робота:

  • Протягом 1979–1989 р. працював на різних посадах у районних, обласних та республіканських газетах Росії та Молдови;
  • в 1991–1994 р. — в наукових закладах Національної академії наук України;
  • в 1994–1998 р. — на дипломатичній роботі в посольстві України в Російській Федерації;
  • з грудня 1999 р. — провідний експерт Центру Разумкова;
  • з лютого 2010 р. — директор міжнародних програм.

Має дипломатичний ранг першого секретаря. Остання посада в державних органах — головний консультант Аналітичної служби Апарату РНБО України; 

(044) 206-85-08

pashkov@razumkov.org.ua