Всі підтримують ідею територіальної недоторканності, але як до неї прийти і якою ціною?

Співдиректор програм зовнішньої політики та міжнародної безпеки Центру Разумкова Олексій Мельник напередодні другої річниці Мінських угод дав інтерв’ю французькому виданню Liberation.

Пропонуємо стислий переклад інтерв’ю.

"Консенсус як і раніше не досягнутий. Співіснують три позиції: ті, хто не знає, що робити з Донбасом, ті, хто вважає, що треба за всяку ціну отримати назад окуповані території якомога скоріше, погоджуючись на всі компроміси (особливий статус, повна амністія , вибори), і ті, хто вважає, що треба визнати "де-юре" то, що вже існує "де-факто", тобто окуповані території, які ми не в змозі знову взяти під контроль на даний момент, — каже Мельник . — Проблема в тому, що сьогоднішня влада чітко не визначає свої наміри, не пояснює свою стратегію. Всі підтримують ідею територіальної недоторканності, але як до неї прийти і якою ціною? ", — розповідає журналісту Libération Співдиректор програм зовнішньої політики та міжнародної безпеки Центру Разумкова Олексій Мельник.

"Різні джерела стверджували, що Путін міг шантажувати Україну (у лютому 2015 року), а також Німеччину, погрожуючи сильно і систематично обстрілювати не тільки схід, а й інші райони країни. Штайнмаєр, колишній тоді міністром закордонних справ Німеччини, пізніше визнав, що Мінські угоди були єдиним можливим компромісом. Але представники Заходу з самого початку розуміли, що ці угоди не приведуть до вирішення конфлікту ", — каже експерт.

"Чому Київ не наважився втілити в життя" дорожню карту ", прописану країнами Заходу і Москвою?" — запитує журналіст.

"40 тис. Бійців самопроголошених республік ДНР і ЛНР, які отримують гроші, боєприпаси і озброєння від Російської Федерації, чий штаб знаходиться в Росії, а командирами батальйонів є діючі офіцери російської армії або російські найманці, у яких є 500 танків і понад 1000 артилерійських систем , незабаром стануть "народної поліцією". Вона продовжить виконувати ті ж завдання і підкорятися тій же структурі, але фінансуватися буде з українського бюджету. Потім, якщо буде оголошено, що конфлікт завершено і що Мінські угоди виконані сепаратистської стороною, то буде потрібно зруйнувати контактні лінії, контрольно-пропускні пункти, відвести українських солдатів. І тоді сепаратистський вплив, ніби метастази, зможе поширитися на захід", — дає відповідь Мельник.


Олексій Мельник

Співдиректор програм зовнішньої політики та міжнародної безпеки, координатор міжнародних проектів


Народився в 1962 р. в Хмельницькій області. Закінчив Чернігівське вище військове авіаційне училище льотчиків (1984), Інститут іноземних мов міністерства оборони США (1993), Школу командирів ескадрилій Університету військово-повітряних сил США (1994), Курс управління повітряним рухом військово-повітряних сил США (2001), Королівський коледж оборонних наук Великої Британії (2007).

Робота:

1980–2001 р. — служба в Збройних Силах, підполковник запасу, учасник миротворчих операцій ООН (1996, 1997). Остання посада в Збройних Силах України — заступник командира авіаційної бази з льотної підготовки.

2001–2004 р. — Центр Разумкова.

2004–2005 р. — ДП «Укроборонсервіс».

2005–2008 р. — Міністерство оборони України, начальник організаційно-аналітичного управління забезпечення роботи міністра оборони України — перший помічник міністра оборони.

(044) 201-11-95

melnyk@razumkov.org.ua

oleksiy.melnyk