Політреформа по-італійськи: референдум 4 грудня 2016р. та його передісторія

08 червня 2017

Після завершення холодної війни одну з найбільших країн Європейського Союзу — Італію перманентно розхитують різноспрямовані дії з реформування базової інституційної структури політичної системи. Це, насамперед, зміни до виборчого закону — іноді діаметрально протилежні, а також спроби провести конституційну реформу в частині співвідношення між повноваженнями двох палат парламенту, які здійснювалися протягом останніх років.

Італійська політична реформа цікава не лише своєю тривалістю майже у чверть століття, а й тим, що до цього, від моменту скасування монархії у 1946р. і протягом усього повоєнного часу, ні італійська Конституція, ні електоральна система не зазнавали жодного серйозного коригування.

Завантажити повний текст статті

Віталій Ярема

Провідний експерт політико-правових програм


Віталій Ярема спеціалізується на динаміці парламентської демократії у країнах ЄС, зокрема, на проблематиці партійної композиції коаліційних урядів, коаліційних угод, розподілу коаліційних переваг, особливостей формування урядів меншості, факторів завершення роботи коаліційних урядів, інституційних та внутрішньо-партійні чинників їх формування. До експертизи за українською проблематикою входять, перш за все, питання напівпрезиденталізму, розподілу формальних та неформальних функцій всередині виконавчої влади, функціональності та лімітів виборчих систем, інституційних інструментів досягнення політичної згоди в умовах кризового розвитку.

Працював науковим співробітником Інституту політичних і етнонаціональних досліджень імені І. Ф. Кураса НАН України за договірними темами протягом 2014 – 2016 рр.

Закінчив бакалаврат і магістратуру з політології Чернівецького Національного університету імені Юрія Федьковича (2004), аспірантуру з теорії та історії політичної науки Інституту політичних і етнонаціональних досліджень імені І. Ф. Кураса НАН України (2013).

У Центрі Разумкова з квітня 2017 року.

Володіє польською та англійською мовами.

(044) 201-11-98

yarema@razumkov.org.ua

vitaliy.yarema