Де прибутки множаться

У вітчизняній економіці немає галузі, яка б у той чи інший спосіб не відігравала особливу й вагому роль у наповненні бюджетів усіх рівнів. Утім частки внеску кожної різняться.

Уявлення про ефективність та рівень прибутковості різних сфер економіки можна отримати, проаналізувавши дані зі сплати податкових платежів за видами економічної діяльності у розрізі регіонів. Детальне вивчення статистики дає підстави стверджувати, що лідерство утримують такі галузі, як сільське господарство, що є профільним для дев’яти регіонів, оптова та роздрібна торгівля переважають у семи регіонах + м. Київ, добувна промисловість превалює у п’яти регіонах, переробна промисловість — у трьох областях + Центральний офіс платників податків. Саме в цих галузях, а також на транспорті, будівництві, ринку нерухомості та державному секторі створюються надприбутки, і саме вони формують найбільшу частку ВВП. Так, відповідно до офіційних даних Держстату найбільші галузі — платники податків у ІІ кварталі 2016 р. сформували майже 63 % ВВП.

Читати повний текст статті

Катерина Маркевич

Провідний експерт економічних і соціальних програм


Народилася в 1989 році в Дніпропетровську.

Освіта:

  • Дніпропетровський національний університет ім. О. Гончара, факультет міжнародної економіки (2010);
  • Київський національний університет ім. Т. Шевченка, Інститут міжнародних відносин (2012);
  • Здобувач Національного інституту стратегічних досліджень при Президенті України.
  • Проходила практику в Управлінні зовнішніх зносин та ЗЕД Дніпропетровської облдержадміністрації (2009), Комісії з земельних відносин та охорони навколишнього середовища Дніпропетровської міської ради (2009), Секретаріаті Комітету зовнішніх зносин Верховної Ради України (2011), Управлінні інвестиціями та інноваціями Торгово-промислової палати України (2012).

Робота:

  • Попередній досвід роботи: Міжнародна консалтингова компанія «H-aRt», ПАТ «Український інститут проектування нафтопереробних і нафтохімічних підприємств Укрнафтохімпроект»;
  • жовтень 2012 р. – березень 2014 р. — молодший експерт економічних програм Центр Разумкова;
  • з березня 2014 р. — експерт економічних програм Центру Разумкова.

Автор наукових статей у виданнях ВАК України та учасник понад 30 міжнародних науково-практичних конференцій з тематики інвестиційної діяльності секторів української економіки, міжнародної інвестиційної діяльності на ринках країн групи БРІКС.

(044) 201-11-98

markevych@razumkov.org.ua

kateryna.markevych