сайт в режимі налагодження, якщо ви не знайшли, що шукали можете відвідати стару версію сайту

Понеділок, 13 лютого 2017 08:30

Зменшимо вихідні – піднімемо економіку?

Автор

-Попри реальну економічну слабкість, Україна поводить себе як одна з найбагатших держав світу – кількість свят і вихідних у нас просто зашкалює. В експертних колах навіть обговорюється думка, що коли б українці більше працювали, країна справді стала б заможнішою. Але чи це справді так?


Я не думаю, що головні проблеми пов’зані саме з кількістю вихідних, треба радше вести мову про ефективність праці, про державне управління.
На жаль, система держуправління прямо не залежить від того, скільки днів ми працюємо чи відпочиваємо. У деяких країнах навіть йдеться про зменшення тривалості робочого тижня чи продовження відпусток тощо, і це не вважається ризиками для економічної активності. Тому я б акцентував все ж таки увагу на системі держуправління, яка так чи інакше повинна забезпечити і ефективність використання робочої сили, робочого часу насамперед через нормальні закони, через повноцінне виконання своїх зобов’язань, зменшення корупції тощо.

-Вважається, що у разі збільшення оплати праці українці б краще працювали. Ви з цим погоджуєтесь?

Ну, по-перше, з Нового року підняли мінімальну зарплату – побачимо, що з цього вийде. Думаю, потрібно враховувати, що заробітна плата не береться звідкись. Зарплата – це частина доданої вартості, яка створюється в тій чи іншій країні. Якщо в нас низькотехнологічне виробництво, низький рівень інвестицій, який не дозволяє забезпечити високу продуктивність., то і рівень зарплат навряд чи може підніматись автоматично.
На І місце я б ставив якість і організацію праці, а вже на цій основі можна підвищувати зарплату. Бо подивіться на цей рік – уряд планує зростання економіки на якихось 2%, а мінімальну зарплату він підняв удвічі. Навряд чи це ефективний механізм.
Так, у нас заробітні плати потрібно підінімати. Але от такі величезні «ножиці» - навряд чи вони принесуть дійсно реальне зростання доходів. Таке ж і зростання має бути, але не забувайте, що тут дуже багато ризиків – ризик інфляції, безробіття, неповної зайнятості і т.ін. Зрештою, ми через квартал-два побачимо, як розвивається цей наш експеримент щодо підвищення мінімальної зарплати.

джерело

Василь Юрчишин

Директор економічних і соціальних програм

натисніть для детальної інформації

Народився в 1955 р. в Кам’янці-Подільському. 

Освіта: 

Київський державний університет імені Т. Шевченка, факультет кібернетики (1977).

Кандидат фізико-математичних наук (1989).

Інститут державного управління та самоврядування при Кабінеті Міністрів України (1994).

Доктор наук з державного управління (2003).

Автор близько 100 наукових праць.

Робота:

Протягом 1977–1993 р. працював в Київському університеті на посадах інженера, наукового та старшого наукового співробітника; 

1994–1999 — головний дослідник з економічних питань Міжнародного центру перспективних досліджень, Фонду розвитку банківської справи і фінансів;

1999–2004 — доцент кафедри економічної політики Української (нині Національної) академії державного управління при Президентові України;

1999–2004 —  директор з досліджень Агентства гуманітарних технологій, потім Агенції соціального проектування;

2002–2003 —  радник Міністра економіки України;

з квітня 2004 р. – професор кафедри економічної політики Національної академії державного управління при Президентові України;

з червня 2005 р. — директор економічних програм Центру Разумкова.

 Телефон: (044) 201-11-90

Електронна пошта: yurchyshyn@razumkov.org.ua

Ця електронна адреса захищена від спам-ботів. Вам потрібно увімкнути JavaScript, щоб побачити її.