Вже два роки ЗАЕС перебуває під окупацією   

04 березня 2024

4 березня 2022р. уперше в світовій історії атомна станція була захоплена озброєними терористами — за наказом президента РФ.

За цей час рівень безпеки електростанції різко знизився й досяг критичного передаварійного стану. Із вересня 2022р. ЗАЕС не передає електроенергію у мережу. Один блок знаходиться у стані гарячого зупинення, лінії живлення об'єкту рашистами постійно обстрілюються, а український персонал вимушений працювати в умовах близьких до концентраційного табору. Накази ДІЯР та рішення МАГАТЕ не виконуються.

Кремль використовує ЗАЕС у якості ядерного шантажу не тільки України, але й усього світу. Головним ризиком аварії є перебування російських терористів на станції. Тому, необхідно, щоб вони разом із представниками Росатому залишили цю станцію — вона має бути передана під цілковитий контроль України (НАЕК Енергоатом та ДІЯР). Саме про це сказано у резолюціях Ради керуючих МАГАТЕ.

Однак, Кремль свідомо ігнорує рішення даної організації вже майже два роки й не думає їх виконувати. Незважаючи на це, жодних серйозних міжнародних санкцій до Росатому не застосовано. Ця злочинна організація продовжує й надалі будувати нові блоки в Туреччині, Китаї, Індії, Угорщині, а також поставляти, уран та послуги із збагачення урану на світовий ринок заробляючи мільярди доларів на підрив міжнародної безпеки.

Саме серйозною залежністю від російських технологій та урану пояснюється квола реакція провідних світових держав на відкритий ядерний тероризм РФ. Водночас, це поганий прецедент, що створює підґрунтя для розповсюдження ядерного терору у світі. Вирішенням даної проблеми має стати об'єднання зусиль США, ЄС та КНР із санкційного й політичного тиску на кремлівських терористів щодо повернення ЗАЕС у правове поле України.

Ніяких компромісів та ігнорувань проблеми тут бути не може. Першим кроком на шляху зі звільнення станції від окупантів повинні бути персональні жорсткі санкції до керівництва Росатому та блокування банківських рахунків цієї злочинної організації по усьому світу.

Володимир Омельченко

Директор енергетичних програм


Народився в 1967 р. в Києві.

Освіта:

Київський політехнічний інститут, факультет хімічного машинобудування (1992).

Автор понад 50 наукових і публіцистичних праць. Брав участь у розробці та здійсненні міжнародних енергетичних проектів та наукових дослідженнях міжнародної енергетичної політики.

Робота:

У 1992–1996 р. працював на різних посадах в галузі машинобудування;

1997–1998 — головний фахівець відділу нафтової, газової та нафтопереробної промисловості міністерства економіки України;

1998–2003 — НАК «Нафтогаз України», очолював напрям транспорту нафти;

2004–2007 — головний консультант Національного інституту проблем міжнародної безпеки РНБО України;

з лютого 2007 р. — експерт Центру Разумкова, з 2013 року — директор енергетичних програм.

(044) 206-85-02

omelchenko@razumkov.org.ua

volodymyr.omelchenko