Що може змусити РФ піти на поступки в питанні миротворців?

15 лютого 2018

Закон про реінтеграцію Донбасу не передбачає військового звільнення ОРДЛО. Загалом, біда цього закону в тому, що він не передбачає ані деокупації, ані реінтеграції взагалі.

Про це в коментарі "Слову і Ділу" розповів директор військових програм Центру Разумкова Микола Сунгуровський, оцінюючи заяву секретаря РНБО Олесандра Турчинова про те, що закон про реінтеграцію не виключає військового сценарію для Донбасу, але Україна розраховує на миротворчий контингент і дипломатію.

"Щодо військового сценарію, то в документі зазначене одне важливе "якщо" — "якщо не втручатиметься Росія". Питання в тому, чи можна взагалі уявити варіант, що РФ не втручатиметься. Таких "якщо" дуже багато, й на них потрібно звертати увагу", — зазначив Сунгуровський.

Тому військовий сценарій — це інформаційна гра, в якій лякають нас і лякаємо ми, додав він.

"Ми намагаємося тримати в напрузі РФ. Не більше", — уточнив експерт.

На його думку, більш реалістичним виглядає сценарій появи миротворчого контингенту, однак і це не панацея.

"Це дійсно найбільш реальний і бажаний для України шлях вирішення конфлікту. Але це не панацея. Тут знову з'являється одне "якщо". Зокрема, без згоди РФ це неможливо", — констатував фахівець.

За його словами, змусити РФ піти на таке рішення можна намагатися, але потрібен комплекс заходів не лише в рамках цього конфлікту, але й за рамками.

"Зокрема, шляхом санкцій. "Кремлівський список" на це й спрямований. Хоч приводом для нього є втручання РФ у американські вибори, але паралельно він змушує еліту РФ переглянути нормальність та осудність режиму", — пояснив експерт.

Навряд чи для Росії це пройде безболісно, підкреслив він.

"Метою "кремлівського списку" є й спроба змусити РФ припинити хуліганити на міжнародній арені, в тому числі й в Україні. Очевидно, що предметом торгу може бути саме цей список", — резюмував Микола Сунгуровський.

Нагадаємо, згідно з доповіддю ООН, Україні потрібно 20 тисяч миротворців.


Микола Сунгуровський

Директор військових програм


Народився в 1951 р. в Москві.

Освіта:

Оренбурзьке вище військове зенітне ракетне училище (1972);

Київська академія протиповітряної оборони (1982);

Вища школа підприємництва при Київському інституті народного господарства (1991).

Кандидат технічних наук, старший науковий співробітник, автор понад 100 наукових праць.

Робота:

з 1982 р. — наукова робота (39-й Науково-дослідний інститут бойового застосування військ ППО сухопутних військ, Центральний науково-дослідний інститут МО, Національний центр оборонних технологій і воєнної безпеки, Аналітична служба Апарату РНБО);

з грудня 1999 р. — координатор програм Центру Разумкова;

з лютого 2000 р. — позаштатний консультант Комітету з питань національної безпеки і оборони Верховної Ради України;

з грудня 2006 р. — директор воєнних програм Центру Разумкова.

Полковник запасу, стаж військової служби — 31 рік. Сфери діяльності — системологія, системний аналіз, стратегічне планування, методи аналізу та забезпечення національної безпеки. Остання посада в державних органах — завідувач відділу Аналітичної служби Апарату Ради національної безпеки і оборони України.

(044) 201-11-98

sungurovsky@razumkov.org.ua