Після 2025 року Центральна Європа може опинитися під впливом Китаю

29 листопада 2018

28 листопада 2018 року, м. Вашингтон — Центр Разумкова під час конференції "The State of Ukraine’s Energy Sector" в Atlantic Council озвучив сценарій за яким після 2025 року Центральна Європа може опинитися під потужним економічним й політичним впливом Китаю.

Таку думку озвучив директор енергетичних програм Центру Разумкова Володимир Омельченко, — "Заслуговує на увагу сценарій за якого після 2025р. — по мірі посилення позицій Китаю на Євразійському просторі й відповідно послабленню Росії, — Центральна Європа може опинитися під потужним економічним й політичним впливом Китаю. За даного сценарію Росія, фактично виступатиме у ролі криголаму європейської єдності в стратегічних інтересах Китаю".

Експерт відзначив, що російський вплив у Східній та Центральній Європі поступово посилюється через зростання енергозалежності країн цього регіону від постачання енергії зі східного напряму. Цьому також сприяє підвищення ролі енергетичних хабів в інтересах трикутника Москва-Берлін-Відень та будівництво нових енергетичних та транспортних потужностей російськими компаніями у Центральній Європі.

Насамперед, це будівництво "Північного потоку-2", спорудження атомних електростанцій в Угорщині та Білорусії, а також об’єднання німецьких газових хабів Gazpool та NCG в інтересах компаній, що торгують російським газом у регіоні.

У разі відсутності достатніх інвестицій у безпеку й енергетичну інфраструктуру країн Центральної Європи з боку США, цей важливий геополітичний регіон протягом наступних 5–10 років опиниться під політичним впливом Китаю та Росії.

Нагадаємо, конференція "The State of Ukraine’s Energy Sector" організована спільно Центром Разумкова та Atlantic Council, була присвячена ролі України в світових енергетичних процесах та пройшла в штаб-квартирі Atlantic Council у Вашингтоні.

Серед основних спікерів конференції були: Посол Річард Морнінгстар (Ambassador Richard Morningstar) — голова центру глобальної енергетики при Атлантичній раді США; Едвард Чоу (Dr. Edward Chow), головний науковий співробітник Центру стратегічних та міжнародних досліджень; Андерс Ослунд (Dr. Anders Åslund) та Аріель Коен (Dr. Ariel Cohen), — головні експерти Євразійського центру при Атлантичній раді США; Мелінда Харінг (Ms. Melinda Haring) — редактор Ukraine Alert, Атлантичнa радa США.