Імовірний розкол в Опоблоці: експерт нагадав про "інстинкт самозбереження"

20 січня 2017

Конфлікти всередині Опозиційного блоку можуть бути, але, швидше за все, здоровий глузд у його лідерів візьме гору, і цю політичну силу не будуть ділити на декілька.

Таку думку висловив заступник генерального директора з аналітичної роботи — директор політико-правових програм Центру Разумкова Юрій Якименко кореспонденту Укрінформу.

"З політичної та електоральної точки зору розділення цієї політичної сили буде навряд чи вигідним. І раніше з’являлися аналогічні чутки, що вони збираються розійтися. Я думаю, що конфлікти, звичайно, можуть бути, але інстинкт самозбереження та утримання власної фракції та єдиної поки що політичної сили візьме гору, тому такого розколу, очевидно, не відбудеться. Принаймні поки що", — сказав Якименко.

Він підкреслив, що на сьогодні інформація про ймовірний розпад сили є лише чутками. В той час самі представники фракції Опоблоку заперечують наявність розколу всередині цієї політичної сили та її розділення на дві партії.

Звісно, відзначив Якименко, в Опоблоці є декілька лідерів, на яких орієнтуються певні групи депутатів і партійні організації, інтереси їх можуть не збігатися.

"Враховуючи те, що партія веде своє походження від Партії регіонів, звичайно, там були свої лідери, деякі з них зараз впливають на фракцію та представлені в її діяльності. Ще тоді, коли Партія регіонів припиняла своє існування, були розмови про те, щоб частина залишилася там (у ПР — ред.), а частина перейменується в Опоблок" — нагадав директор політико-правових програм Центру Разумкова.

Звичайно, підкреслив він, політичні сили вже мають думати про підготовку до майбутніх парламентських виборів і шукати найбільш вигідну для себе конфігурацію. "Що стосується Опоблоку, то тут я дотримуюся думки, що партія не буде ділитися на різні сегменти, оскільки поки вони можуть утримуватися серед лідерів електоральних симпатій саме тому, що акумулюють колишній електорат Партії регіонів в одній політичній силі", — сказав Якименко.

За його словами, уже з’явився паралельний проект — партія "За життя" Рабиновича і Мураєва, яка також, на думку Якименка, орієнтуватиметься на той самий електорат. "Але поки це не призвело до зменшення рейтингів самого Опозиційного блоку", — додав експерт.

Як повідомлялося, у ЗМІ обговорюється інформація про те, що в Опозиційному блоці назріває розкол. За даними джерел журналістів, найближчим часом через конфлікт народного депутата Сергія Льовочкіна з олігархом Рінатом Ахметовим політична сила розділиться на дві частини. Але члени фракції Опоблоку запевняють, що вони єдині як ніколи.



Юрій Якименко

Президент Центру, шеф-редактор журналу "Національна безпека і оборона"


Народився у 1967 р. у Черкасах.

Освіта: 

Київський державний університет імені Т. Шевченка, філософський факультет (1991);

аспірантура The University of Manchester (Велика Британія) за фахом "політична теорія" (ступінь магістра економіки, 1994);

аспірантура Інституту філософії Національної Академії наук України за фахом "соціальна філософія" (1995).

Кандидат політичних наук (2013), автор понад 40 наукових праць та понад 200 публікацій у ЗМІ.

Робота:

У 1991–1995 р. — працював в Українській спілці ветеранів Афганістану;

у 1995–2002 р. працював в Адміністрації Президента України на посадах старшого, головного консультанта, завідувача відділу, заступника керівника Головного управління з питань внутрішньої політики; Остання посада на державній службі — заступник керівника Управління з питань політичного аналізу та планування Головного управління з питань внутрішньої політики Адміністрації Президента України. Державний службовець 4 рангу;

з квітня 2002 р. — провідний експерт Центру Разумкова;

з травня 2005 р. — директор політико-правових програм Центру Разумкова;

з листопада 2011 р. — заступник генерального директора з аналітичної роботи — директор політико-правових програм Центру Разумкова.

(044) 201-11-92

yuri@razumkov.org.ua

yuri.yakimenko