сайт в режимі налагодження, якщо ви не знайшли, що шукали можете відвідати стару версію сайту

П'ятниця, 24 березня 2017 08:22

Експерт про вибухи у Балаклії: якщо використовували бойовий дрон, захиститися від нього було неможливо

Автор

Зараз є дві важливі складові. По-перше. не варто поспішати з висновками, кажучи, що це диверсія. По-друге, слід задуматися, що потрібно зробити, щоб не допустити повторення.

Про це у коментарі «Слову і Ділу» розповів співдиректор програм зовнішньої політики та міжнародної безпеки Центру Разумкова Олексій Мельник, аналізуючи ситуацію з вибухом на складі боєприпасів у Балаклії.

«Дуже небезпечно висувати одну якусь пріоритетну версію, відкидаючи інші, оскільки це далеко не перший вибух на українських складах. Були випадки і задовго до війни. Причини можуть бути різними», – відразу підкреслив експерт, апелюючи до версії про те, що сталося, було диверсією.

«Другий аспект полягає в тому, що на багатьох таких об'єктах боєприпаси складуються в якихось ангарах, незахищених від диверсії, удару з повітря. Іноді вони навіть зберігалися просто неба, закриті від дощу чи якихось атмосферних явищ», – розповідає військовий фахівець.

Також, виходячи з новітніх способів здійснення диверсій, за його словами, все досить вразливо: є за кілька сотень доларів квадрокоптер, який кустарним способом переробляють на носій вибухової речовини, й від нього захиститися практично неможливо.

«Такий пристрій практично неможливо виявити, його дуже важко знищити та дуже складно захиститися. Це нові реалії, які потрібно враховувати», – констатував Мельник.

джерело

Останнє редагування Понеділок, 27 березня 2017 14:47
Олексій Мельник

Співдиректор програм зовнішньої політики та міжнародної безпеки

oleksiy.melnyk

натисніть для детальної інформації

 Народився в 1962 р. в Хмельницькій області. Закінчив Чернігівське вище військове авіаційне училище льотчиків (1984), Інститут іноземних мов міністерства оборони США (1993), Школу командирів ескадрилій Університету військово-повітряних сил США (1994), Курс управління повітряним рухом військово-повітряних сил США (2001), Королівський коледж оборонних наук Великої Британії (2007).

Робота:

1980-2001 р. — служба в Збройних Силах, підполковник запасу, учасник миротворчих операцій ООН (1996, 1997). Остання посада в Збройних Силах України — заступник командира авіаційної бази з льотної підготовки.

2001-2004 р. — Центр Разумкова.

2004-2005 р. — ДП «Укроборонсервіс».

2005-2008 р. — Міністерство оборони України, начальник організаційно-аналітичного управління забезпечення роботи міністра оборони України — перший помічник міністра оборони.

Телефон: (044) 201-11-95

 Електронна пошта: melnyk@razumkov.org.ua

 

Ця електронна адреса захищена від спам-ботів. Вам потрібно увімкнути JavaScript, щоб побачити її.

. Новини центру