Американський газ — це страхувальний варіант і розширення можливостей для України

11 вересня 2019

Підписання тристороннього меморандуму між Україною, США та Польщею можна тільки вітати. Таке співробітництво дозволить диверсифікувати поставки ресурсу та знизити залежність від Росії, що дуже важливо в існуючих умовах. Доволі знаковим і цілковито логічним рішенням напередодні цієї події стало й укладення угоди між приватною компанією «Енергетичні ресурси України» та польським енергетичним концерном PGNiG щодо продажу та транспортування американського газу з польського терміналу.

Про це у коментарі "ВВ" повідомив керівник енергетичних програм Центру Разумкова Володимир Омельченко.

Але задля збільшення обсягів поставок скрапленого газу все ж таки було б непогано побудувати інтерконектор. Також варто з прицілом на майбутнє ретельно вивчити питання побудови власного LNG-терміналу на березі Чорного моря: чи є в ньому потреба та чи зможе Україна подолати певні складнощі з реалізацію цього проекту. На жаль, найближчі декілька років газ із каспійського басейну, на жаль, не зможе стати альтернативою російському.

Американський газ — це страхувальний варіант і розширення можливостей для України в умовах невизначеності щодо підписання транзитної угоди. Тому наразі я б сфокусував більше уваги на зменшення енергоємності ВВП — мова йде про енергоефективність виробництва та енергозбереження й збільшення власних енергоресурсів.


Джерело:

Володимир Омельченко

Директор енергетичних програм


Народився в 1967 р. в Києві.

Освіта:

Київський політехнічний інститут, факультет хімічного машинобудування (1992).

Автор понад 50 наукових і публіцистичних праць. Брав участь у розробці та здійсненні міжнародних енергетичних проектів та наукових дослідженнях міжнародної енергетичної політики.

Робота:

У 1992–1996 р. працював на різних посадах в галузі машинобудування;

1997–1998 — головний фахівець відділу нафтової, газової та нафтопереробної промисловості міністерства економіки України;

1998–2003 — НАК «Нафтогаз України», очолював напрям транспорту нафти;

2004–2007 — головний консультант Національного інституту проблем міжнародної безпеки РНБО України;

з лютого 2007 р. — експерт Центру Разумкова, з 2013 року — директор енергетичних програм.

(044) 206-85-02

omelchenko@razumkov.org.ua

volodymyr.omelchenko